Jakie wybrać drzwi wewnętrzne do mieszkania w Olsztynie?

Drzwi wewnętrzne są bardzo ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas remontu mieszkania lub wykańczania zbudowanego domu. Ich wybór należy dobrze przemyśleć, ponieważ odpowiednio dopasowana stolarka drzwiowa będzie długotrwałą inwestycją, z której domownicy będą korzystać przez wiele lat.

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi pokojowe do domu w Olsztynie?

Kiedy decydujemy się na zakup drzwi wewnętrznych do mieszkania w Olsztynie, to przede wszystkim na początek powinniśmy zwrócić uwagę na to, w którą stronę będą się otwierać. Drzwi pokojowe w mieszkaniu mogę otwierać się na zewnątrz albo do wewnątrz pomieszczenia. W niektórych przypadkach te kwestie mogą być dodatkowo uzależnione od metrażu pokoju, włączników światła i innych elementów wyposażenia pomieszczenia, takich jak meble.

Jeżeli w naszej nieruchomości posiadamy mały korytarz, który prowadzi nas do wielu różnych miejsc, to najlepszym pomysłem jest montaż drzwi otwieranych do wewnątrz. Natomiast w przypadku pokoi, gdzie postawione są meble o dużych gabarytach i dodatkowo zostały ustawione blisko siebie, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są modele otwierane na zewnątrz.

W przypadku łazienki właściciel domu musi szczególną uwagę zwrócić na to, aby drzwi wyposażone były w podcięcie wentylacyjne, specjalną kratkę albo tuleje. W ten sposób można będzie zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza, która jest niezbędna w łazienkach, gdzie nie zostały wykonane otwory na okna. Wysokiej klasy drzwi oferują producenci: Porta, Erkado, Pol-Skone i EkoOkna.

Przeszklone czy pełne drzwi wewnętrzne do mieszkania?

Do szykownych i przestronnych mieszkań w Olsztynie najlepszym pomysłem okazują się pełne drzwi wewnętrzne, ponieważ posiadają elegancką stylizację i wykończenia. W ten sposób można będzie wprowadzić do domu odrobinę dodatkowej kameralności i najlepiej sprawdzają się w takich pokojach jak: gabinet, domowe biuro albo sypialnia.

Natomiast w przypadku drzwi przeszklonych, to taki rodzaj jest najlepszy do zastosowania w łazienkach. Warto postawić przede wszystkim na modele, które wykonane zostały z mlecznego szkła. Do salonu i jadalni, a także kuchni idealnym rozwiązaniem będą duże tafle szkła w drzwiach, które pomogą optycznie powiększyć wnętrze, rozjaśnić je oraz sprawić, że będzie bardziej przestronne. Tego typu stolarkę drzwiową oferują producenci Dre, Drutex i Domoferm.

Czy styl drzwi pokojowych ma także znaczenie?

Każdy właściciel domu urządzający wnętrze nie powinien zapominać o tym, że drzwi pokojowe mogą być dodatkowym elementem stylizacji całej nieruchomości. Warto więc pomyśleć o spójnych kolorach, które będą współgrały ze stylizacją podłogi, okien oraz mebli.

Jeżeli konkretny pokój zaprojektowaliśmy w stylu minimalistycznym, a wnętrze zostało utrzymane w białym kolorze, to najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zamówienie białych drzwi pokojowych. W ostatnich latach popularność zdobywają także stylizacje monochromatyczne. Dlatego, kiedy zamawiamy stolarkę drzwiową do ścian pomalowanych na szaro, to również dobrze będzie zastosować drzwi w podobnym kolorze. Wiele nowoczesnych rozwiązań oferują producenci Wiśniowski i KMT.

Z jakiego materiału drzwi wewnętrzne będą trwałe i solidne?

Polski rynek oferuje wiele różnych rodzajów drzwi wewnętrznych. Właściciele nieruchomości w Olsztynie najczęściej stawiają na modele zaprojektowane z litego drewna, które zostały wykonane z dębu albo jesionu.

Solidne i trwałe drzwi wewnętrzne do mieszkania mogą być z:

  • płyty MDF,
  • drewna,
  • płyt wiórowych,
  • płyt pilśniowych.

Każdy model z takiego tworzywa posiada bardzo dobre parametry techniczne. Drzwi będą odporne na uszkodzenia mechaniczne, wytrzymałe i twarde przez wiele długich lat użytkowania. Warto również zaznaczyć, że mogą być one wykończone farbą, naturalną okleiną, lakierem albo laminatem.

Najważniejsze jest jednak to, aby drzwi pokojowe pozwalały swobodnie przechodzić z jednego pomieszczenia do drugiego. Muszą być one również estetyczne i dobrze dopasowane do konkretnego wystroju wnętrza. Jeżeli mamy problem z dokonaniem ostatecznego wyboru, to warto poprosić o pomoc specjalistów firmy S-Invest Olsztyn, którzy z pewnością doradzą w wyborze najlepszej stolarki drzwiowej.